Rady na prvú lekciu


home
naše centrum
niečo o spinningu
energy zóny
rady na prvú lekciu
rozvrh hodín
inštruktori
cenník
kontakty
fotogaléria

Pokiaľ idete na SPINNINGU prvýkrát, nezabudnite na:

pitný režim

Na lekciu príďte najmenej 15 minút pred jej začiatkom, aby ste sa stihli prezliecť a lekcia mohla začať včas.

Lekcia SPINNING® programu zvládne úplne každý - záťaž si určuje každý sám.

spinning tréning

Základy SPINNING® tréningu

SPINNING® využíva fenomenálneho spojenia "mind-body" (myseľ a telo). Vďaka tomu sa váš tréning či cvičenie stane ďaleko účinnejší než samostatný dril či napodobovanie inštruktora. Telo je vždy nástrojom toho, čo povie hlava. Pokiaľ budete mať ku akémukoľvek tréningu odpor, nezlepšíte sa. Najprv musíte chcieť, musíte mať vôľu niečo dokázať. Nech už je to výstup na najvyššiu horu sveta alebo "len" zhodiť pár prebytočných kíl. K tomu aby ste dokázali využiť svoju vôľu, potrebujete poznať základy jazdy. Potom môžete stavať na svoj výkon do nebies.

SPINNING® vychádza z cyklistiky. Žiadne pohyby naviac, žiadne mávanie rukami, nič čo by vás odvádzalo od Vášho cieľa! Len tri pozície rúk a päť základných štýlov, ktoré simulujú jazdu von na bicykli. Pamätajte pri svojej jazde na tieto základy:

SPINNING® je individuálny program a licencovaný inštruktor (Johnny G Spinning® Instructor - JGSI) by Vás mal vo Vašej snahe podporiť. Profil trate i frekvencia šliapania je pre Vás výzva, ale nie dogma. Keď budete mať za sebou fyzicky náročný program, jazdite s nižšou tepovou frekvenciou viac rovín. Naopak, keď ste celý deň sedeli na stoličke, nebojte sa pridať si záťaž či nasadiť viac skokov než ostatní.

Poraďte sa so svojím inštruktorom o svojom cieli ešte pred hodinou, pomôže Vám zostaviť individuálny tréning, ktorý využije štýlov jazdy i profilu nasledujúcej trasy. A potom už je to len na Vašej vôli a na Vašom tele, čo dokážete. Tvorca SPINNING® programu, Johnny G hovorí: "SPINNING® je len jazda, rovnako ako Mt. Everest je len kopec!" Riaďte sa tým i v živote a budete spokojní. To, čo originálny SPINNING® program na bicykli Spinner®, Vám nemôže ponúknuť nikto iný. Skontrolujte si, či Vaše jazda prebieha pod vedením inštruktora JGSI v autorizovanom SPINNING® centre.