Niečo o spinningu


home
naše centrum
niečo o spinningu
energy zóny
rady na prvú lekciu
rozvrh hodín
inštruktori
cenník
kontakty
fotogaléria
Johnny GČo je SPINNING®

SPINNING® je energeticky účinné skupinové cvičenie na stacionárnych bicykloch, ktoré spája hudbu, motiváciu a predstavivosť do jedného celku s presne dávkovaným tréningom. Tento originálny cyklistický program ponúka fyzické a psychické prvky športového tréningu ľuďom každého veku a úrovne zdatnosti.

SPINNING® program kombinuje tréning podľa srdcovej frekvencie s piatimi štýlmi jazdy a ponúka tak účastníkom neopakovateľný spôsob cvičenia. Johnny vytvoril SPINNING® program s vedomím, že každý má pri tréningu iné potreby a ciele. Jazda každého účastníka plne zodpovedá jeho individuálnym fyzickým predpokladom.

SPINNING® program ponúka viac ako 16 000 autorizovaných centier pod vedením 60 000 certifikovaných inštruktorov v 80 krajinách sveta. Vďaka presným licenčným pravidlám a dôslednému dodržovaniu tréningových metód môžete zažiť rovnako kvalitnú SPINNING® lekciu na Floride, v Taliansku, Nemecku, Singapuru, Južnej Afrike alebo v Slovenskej republike.

SPINNING® smú ponúkať iba autorizované centrá, kde jednotlivé lekcie vedú lektori s certifikátom "Johnny G. SPINNING® Instructor" (J.G.S.I.). Iba to je pre Vás zárukou zachovania pôvodných, účinných a bezpečných princípov SPINNING® programu.

Prečo ísť na SPINNING®

Johnny G

Nemusíte byť práve vrcholoví športovci, dokonca nemusíte nikdy predtým športovať a predsa môžete ísť na SPINNING®. Nemusíte sa učiť žiadne zložité pohyby. Budete nenásilným spôsobom pracovať na svojej fyzičke a zároveň prečistíte svoju myseľ - i keď je Vám šesťdesiat alebo máte 130 kíl.

SPINNING® je ideálny prostriedok ku schudnutiu. Pri jednej 45 minútovej lekcii priemerne spálite 400 až 600 KCal, čo je 12-krát viac než pri aerobiku, bez toho, aby ste zaťažovali svoje kĺby. Pravidelný SPINNING® tréning Vám pomôže účinne tvarovať a spevňovať Vašu postavu. Získate pevný zadoček a štíhle nohy.

SPINNING® program umožňuje špecializovanú prípravu pre všetky druhy športov. S pomocou merača tepovej frekvencie je možné simulovať konkrétnu tréningovú záťaž - vytrvalosť, rýchlosť, výbušnosť i intervalový tréning. Pre svoju vysokú účinnosť je SPINNING® bežne používaný ku zlepšeniu kondície hráčov NHL.

Vznik a história SPINNINGu

Johnny G

SPINNING® program vytvoril v 80. rokoch minulého storočia diaľkový cyklista Johnatan Goldberg, známy ako "Johnny G.". Ten pri svojej príprave na preteky "Race Across America" hľadal možnosť, ako čiastočne presunúť svoj tréningový program do miestnosti. V tej dobe iste netušil, že tým odštartuje vznik prvého indoorcyclingového programu SPINNING®.

Prvé SPINNING® lekcie prebiehali v jeho garáži v Los Angeles, kde bol položený základný kameň tohto skupinového športu. Vďaka stúpajúcim nárokom na tréningové stroje musel byť vyvinutý odpovedajúci stacionárny bicykel. Tak bol pod vedením Johnnyho G. postavený prvý funkčný spinningový bicykel - SPINNER®.

SPINNING® programu sa zúčastňovalo stále viac tréningových partnerov Johnnyho G. Ku zvýšeniu tréningovej motivácie volil Johnny zodpovedajúcu hudbu. Tento nový a fascinujúci skupinový tréning stále ukazoval nové cesty. Od fitnesscentra v Santa Monice a Los Angeles až po New York.

Johnny G

Pre podporu a rozvoj SPINNING® programu založil Johnny G. spoločnosť Mad Dogg Athletics, Inc..

Kvôli enormne sa zvyšujúcemu dopytu začala v roku 1995 sériová výroba bicyklov Johnny G. SPINNER®, bol vytvorený vzdelávací systém pre školenie SPINNING® inštruktorov a SPINNING® expandoval na ďalšie kontinenty.

Do dnešného dňa bolo celosvetovo predaných viac ako 250 000 bicyklov Johnny G. SPINNER®, otvorených približne 20 000 oficiálnych SPINNING® centier a vyškolených viac ako 60 000 SPINNING® inštruktorov v 80 krajinách sveta.